PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11710}
7,1 62 769
ocen
7,1 10 1 62769
6,8 13
ocen krytyków
Willow
powrót do forum filmu Willow

WIWAT STARE FANTASY!!! BEZ EFEKTÓW KOMPUTEROWYCH ZA TO Z KLIMATEM...

ocenił(a) film na 7
Schizofrenik_XXI_wieku

A WP wg.Ciebie nie ma klimatu ? Willow również mi się podoba...

kam3k

chodzi mi o to że w stare fantasy ma taki hmm świetny unoszący się w powietrzu klimat, WP jest dobrym filmem ale tego klimatu nie ma niestety, za dużo efektów specjalnych

Schizofrenik_XXI_wieku

Według Ciebie Władca Pierścieni bez efektów specjalnych miałby "unoszący się w powietrzu klimat" ?

Nie ma co porównywać tych dwóch filmów zbyt duża różnica w czasie.
Zarówno Willow jak i WP mają swój klimat wyraźnie różniący się od siebie, i bardzo dobrze.

Anthrax91

chodzi o to że hmm przesyt efektów... i niestety ale ma gorszy klimat od willowa... może to wina tych nowych kamer, dla mnie stare filmy zawsze będą lepsze niż nowr

użytkownik usunięty
Schizofrenik_XXI_wieku

Masz racje.Władca Pierścieni aż kipi od efektów specjalnych no ale tak szczeże to przecież dzięki temu że film jest tak efektowny ogląda go tak wielu widzów na świecie.

A jeśli chodzi o klimat, to wszystko co jest związane z Tolkienem jest związane z starym dobrym klimatem fantasy.

ocenił(a) film na 8
Schizofrenik_XXI_wieku

Ale twórcy WP wyraźnie nawiązywali do tego obrazu. Widać to co najmniej w dwóch scenach: Pojedynek Raziel i Bavmordy oraz powrót Willowa do wioski na tym kucyku (tak wracały niziołki Petera Jacksona, w książce było zupełnie inaczej). Chociaż za to można im podziękować.

ocenił(a) film na 8
Schizofrenik_XXI_wieku

Chciałbyś WP bez efektów? Wow!. Bardzo lubię stare baśnie filmowe, fantasy itp., ale wolę widzieć moją ulubioną ksiązkę w genialnej komputerowej oprawie graficznej, niż z nawet najlepszymi kukłami. Willow to świetny film, uwielbiam go, ale WP to wyznacznik jak powinno wyglądać fantasy (i nie mówie tu tylko o efektach, a o grze aktorskiej, muzyce, dizajnie świata <mega ważna rzecz, może najważniejsza>, przywiązaniu do szczegółów, reżyserii, montażowi itp). Nawet jeśli wypuszcza się masę DCut'ów, to jeśli robi się to na poziomie LOTRA, pozwolę innym na mnie zarabiać. W tym momencie przychodzi mi do głowy tylko jeden film, który mógłby go zdeklasować to ekranizacja WP w skali 1:1. Niestety nie wszystkie osoby dałyby radę go obejrzeć. Nie mówmy jednak hop, może ktoś napisze jakiś rewelacyjny, autorski scenariusz :).

ocenił(a) film na 8
Schizofrenik_XXI_wieku

A myślisz ,że pomysł na Willow zaczerpnięty jest z czego? Z Dumy i Uprzedzenia? Przecież żeby nie Władca Pierścieni to Willow nigdy by nie powstał. Trzeba być ślepym, żeby nie dostrzec pod wpływem czego byli twórcy. Willow powstał w 1988 roku. Wtedy na realizację Władcy NIE BYŁO ŻADNYCH SZANS. Umówmy się, w Willow liczba efektów to promil tego, czego trzeba było we Władcy. Oba filmy są genialne, ale oba trzeba rozpatrywać przez pryzmat lat w których powstały.

Reiben

pewnie :) chodzi o to że ja lubię stare fantasy :) mają po prostu odmienny klimat :)

ocenił(a) film na 8
Schizofrenik_XXI_wieku

Gdyby wszystkie filmy ssały tak bardzo jak WP, byłbym spokojny chodząc do kina.

Skogtroll666

hehehe. Potwierdzam :]

ocenił(a) film na 8
Schizofrenik_XXI_wieku

Jak ostatnio kobiecie powiedziałem że ćwierć wieku temu nakręcili film fantasy który swobodnie mógłby konkurować z WP gdyby nie oczywisty skok technologiczny nie wierzyła. Po seansie.......
Uwielbiam mieć racje.
PS Aktor grający Willow kładzie Froda na łopatki.

Tak na marginesie chętnie bym obejrzał coś nowego a właściwie starego, może ktoś coś polecić. Zapewne większość widziałem ale może ktoś zapoda jakąś perełkę która mnie umknęła.

ocenił(a) film na 10
LordNeo

może Krull?

ocenił(a) film na 10
Schizofrenik_XXI_wieku

popieram... wychowałem sie na tym filmie;) KLASYKA!!!

Schizofrenik_XXI_wieku

Fakt, że pod każdym filmem fantasy widzę porównania do Władcy pierścieni świadczy tylko o tym jak dobra jest ta trylogia.

ocenił(a) film na 10
Sergij

Bo to bez wątpienia genialna trylogia

ocenił(a) film na 8
Schizofrenik_XXI_wieku

Akurat we WP mało było efektów specjalnych w porównaniu z takim sztucznym i plastikowym Hobbitem.

ocenił(a) film na 10
Schizofrenik_XXI_wieku

Klimat w Willow jest nieziemski. Tak samo jak muzyka. Świetny film

ocenił(a) film na 8
Schizofrenik_XXI_wieku

Ale ty wiesz, ze Władca to mistrzowskie połączenie efektów komputerowych i praktycznych?? i pod tym względem robi to lepiej niż Willow??

ocenił(a) film na 7
Schizofrenik_XXI_wieku

Minus za chamskie pisanie duzymi literami.

ocenił(a) film na 9
Schizofrenik_XXI_wieku

Władca może naskoczyć Willowowi na kant pupy ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones